Telepreter Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular :
Telepreter’i kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Ana sayfada yer alan Ücretsiz Dene butonuna tıklayıp açılan kayıt formunu gerekli bilgilerle doldurup ilerleyin. Üyelik adımlarını tamamladıktan sonra Telepreter’i ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz kullanım süreniz 14 gündür. Bu süre zarfında veya sonrasında ücretli abone olmaya karar verirseniz aylık veya yıllık abonelik seçeneklerimizden birisiyle ilerleyebilirsiniz.

Hayır. Telepreter, telekonferanslarınız için online toplantı hizmeti sağlayan ve dilediğiniz anda size canlı çevirmenlik hizmeti sunan bulut tabanlı bir iletişim platformudur. Herhangi bir yazılım veya kurulum gerektirmez. Abonelik usulü ile çalışır. Telepreter’e kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresi ve belirlediğiniz şifre ile kullanıcı girişi yaparak internet erişiminiz olan her yerden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Uygulamaya kayıt olup giriş yaptıktan sonra anlık çeviri menüsüne girerek ve görüşme başlat butonuna tıklayarak yönetici olarak online toplantınız için bir oda oluşturabilirsiniz. Sonrasında tekrar bu anlık çeviri paneline dönün ve davetiye kopyala butonuna basın. Davet linkini katılmasını istediğiniz kişilere göndererek odaya katılmalarını sağlayın.

Odayı oluşturduktan sonra sonra Çevirmen Çağır butonuna basarak çevirmeni davet edebilirsiniz. Talebiniz anında çevirmene ulaşacak ve katılımını sağlayacaktır. Çevirmen istediğiniz süre boyunca toplantıda kalarak çeviri hizmeti verecektir.

Yönetici olduğunuz odada, dilediğiniz katılımcıları sessize alabilirsiniz. Ekran paylaşma yoluyla sunumunuzu ekranda gösterebilirsiniz. Katılımcılar için dilediğiniz konu hakkında anket düzenleyebilirsiniz. Anket sonucunu ekranda paylaşabilirsiniz. Telepreter uygulamasında yapacağınız online toplantının video kaydını ve ses kaydını alabilir, link olarak paylaşabilirsiniz.